Bansko

Bansko, Bulgaristan’da olan Sofya’ya 155 km İstanbul’a 588 km uzaklıkta yer alan bir kasabadır. 70 km uzunluğundaki 19 pisti, saatte 14200 kişi kapasiteli gondolları ile sadece kış sporları cenneti değil, aynı zamanda 340’ı aşkın her bütçeye uygun otelleri ve 100’ü aşkın bar, restaurant, club, ve gazino ile gece eğlencesi mekanları ile de bir eğlence merkezidir. Kış sporları ile ilgilenenler için Bansko, her seviyedeki sporcuya hitap eden farklı uzunluk ve zorluktaki pistleri ve bu pistleri donatan eğlence mekanlarının dağılımı ile Türkiye’deki imkanlara nazaran daha eğlenceli bir deneyim sunuyor.

 

Aynı zamanda Bansko’nun ekonomik fırsatları incelendiğinde Türkiye’deki kış tatili ücretlerinden çok daha uygun fiyatlandırması ile tatilcileri yıllardır kendisine çekiyor.Otel fiyatlarından spor malzemelerine, yemek içmekten gezip görmeye kadar hizmet sektörü fiyatlandırması oldukça uygun.

 

Festival katılımcılarının kalacağı otel Casa Karina 4 yıldızlı bir apart oteldir, gondola 100 metre, Pirin parkına 250 metre ve Bansko kasaba merkezine 1 km mesafededir.